R10.Net Webmaster Forumu

R10.Net Bilindiği Üzere Webmasterların bulunduğu bir Forum. Bu forumun en öncelikli ayrıcalığı iyi bir web master nasıl olunur.  Onu sizlere öğretmeye çalışıyor. Burada Bulunan milyonlarca webmaster birbirlerine yardımcı oluyor. Peki Ne konuda?

Webmasterların asıl amacı Sizlere içerik sağlayan web sitelerini yaparken bunlardan nasıl para kazanacağıdır. Örnek veriyorum: biz bu sitemizde size yazılarımız ve konularımız ile yardım etmeyi amaçlar iken sitemizde bulunan reklamlar bizim bu siteyi kendini devam ettirme ölçüsünde olmasını isteriz.

Ekonomik açıdan baktığımızda bir web master öncelikle belirli bir yatırım ile başlar. 15 Tl domain + web hosting ücreti bu ücret 20 den başlar 300 ü de bulabilir. bu yatırımların yanında sizlere nasıl bir site yapacağına karar verir yada hazırladığı bir siteyi yayına sunar. Sunduktan Sonra Google de iyi yerlerde yer almalı ki siz bu siteyi 🙂 fark edebilesiniz.

Örnek arama yapıyorsunuz. VarsakLi diye siteler çıkıyor varsakli hakkında burada ilk çıkan siteler arasından tervcihen hangisi işinize geliyosa ona girersiniz. Kötü Web Masterları bir sonraki yazımızda anlatıcağım 😉 iyi Günler.

32 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir