kyk Üniversite Yurtlar Kurumu İstenen Belgeler Ücretler

Varsakli olarak kyk belgelerini ve gerekli bilgileri araştırdık ve sizlere Aktarmaya devam ediyorum. arkadaşlar aklınıza takılabilecek mevcut sorular aşağıda bulunmaktadır. Eğer Aklınıza takılan birşey varsa yorum yazarak sorabilirsiniz.

İstenen Belgeler.
1. Öncelik Belgesi. (Amatör Milli Sporcu Belgesi ilgili federasyondan alınacak, Şehit veya gazi çocuğu belgesi, ama, felçli, bir veya iki kolu veya bacağı olmayanlar (tam teşekküllü hastaneden alınacak), lise ve dengi öğrenimlerini yetiştirme yurtlarında tamamlama belgesi, Darüşşafaka lisesinde tamamlama belgesi, anne ve/veya babası Yurtkur’da çalışanlar, emekli olanlar ilgili kuruluştan alacakları onaylı belge, 5532 Sayılı Kanun kapsamında terör sebebiyle köyleri boşaltılanlar (valiliklerden alınacak) (Yurt kaydı, burs veya kredi için)

2.   6 Adet Fotoğraf Son 6 ayda çekilmiş başı açık. gözlüksüz sakalsız. vs vs işte=)

 • GENEL ÜCRET UYGULAMASI YAPILAN YURTLARDA AYLIK YATAK ÜCRETİ 84 YTL OLUP, ÜÇER AYLIK DÖNEMLER HALİNDE TAHSİL EDİLECEKTİR. AYNI YURTLAR İÇİN ALINACAK DEPOZİTO ÜCRETİ İSE 175 YTL DİR.İzin İşlemleri:Kurum yurtlarında barınan öğrencilere, yüksek öğrenim kurumlarının akademik takvimleri gereği verilen tatiller ile haftasonu (Cumartesi-Pazar ve diğer resmi tatiller hariç) , bir öğretim yılında toplam 60 güne kadar izin verilebilmektedir.

  VarsakLi.Com dan Demesi ?

  Barındırılmakta Olan Öğrencilerin Hangi Sebeplerle Yurtla İlişiği Kesilir?

 • Yurda girmek için aranılan şartlardan herhangi birini sonradan kaybetmiş olanların,
 • Taksirli suçlar hariç, tecil edilmiş olsa dahi hakkında mahkumiyet kararı verilenlerin,
 • Yurt kurallarına uymayıp, süresiz uzaklaştırma cezası alanların,
 • Yurt ücretini zamanında ödemeyenlerin,
 • Devam etmekte oldugu öğretim kurumundan üç ay ve daha fazla uzaklaştırma cezası alanlar ile okulla ilişiği kesilenlerin, yurtla ilişiği kesilir.Varsak ve Varsaklı Günler Dilerim İyi Günler Arkadaşlar.
 • 107 views

  kyk Üniversite Yurtlar Kurumu İstenen Belgeler Ücretler” hakkında 1 yorum

  1. Geri izleme: Namık Kemal Üniversitesi Yapılacaklar « VarsakLi.Com

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir