Kategori arşivi: Varsak

Antalya Varsak Kasabası Hakkında Bilgiler, Haberler.

Varsaklar Antalya

Adana ve çevresinde kurulan Varsaklar Osmanlı döneminden gelen bir beyliktir.. Varsak Kasabası Antalya ya 10 km uzaklıkta Antalyanın En güzel yerlerinden biri Olan Varsak Son zamanlarda yapılaşması ile de adından duyurmakta.

Varsak, Kepez Belediyesine Bağlandıktan sonra hizmet açısından pek bir fazla ilgi görmesede. Kepez Belediyesinin Bu bölgede daha çok çalışacağını temenni ediyoruz. Ayrıca Büyükşehir belediyesinin Varsakta çalışmalarını ve Kuru Düden Şelalesini faaliyete geçirmesini isteriz ki umarım bu isteklerimiz yerine gelir.

VarsakLarın Geçmişi Hakkında Bilgi Edinmek İçin. Tıklayınız.
VarsakLar Varsak.Net

164 views

Asmek ve Akmek in Kursiyer Kavgası

Antalya Sanat ve Meslek Edindirme Kursunu Düzenleyen Büyükşehir Belediyesi ile Kepez Belediyesi muhalefet partilerin alması ile Antalya Kepez Meslek Edindirme Kursları arasında kasiyer sorunu çıkmaya başladı.
Özellikle varsakta kursiyer çekebilmek için çalışan kurs müdürleri sınıfları dolduramamaktan şikayetci.

Çeşitli kurslarla yerel halk ve öğrencilere boş vakitlerini değerlendirme için ve eğitimi için çalışan kurslar. Belediyenin Sosyal projeleri arasında yer alıyor.
 
Varsak Belediyesinin Kapatılması ile Varsak’a daha fazla hizmet bekleyen halk. Kepez belediyesinden şu ana kadar pek bir hizmet görmüş değil..

156 views

Varsak Lisesi

Ah Lisem Ah… Senelerimi verdiğim koskoca 3 senemin güzeliyle kötüsüyle, acısıyla tatlısıyla güzel günlerim geçti lisede.

Zaman Geldi kah güldük Zaman geldi kahh eğlendik. Bir Öğrenci olarak özellikle VarsakLisesi öğrencisi olarak üzerime düşen görevleri fazlasıyla yaptığımı düşünüyorum.

Neden mi?

Varsak Lisesi  kurulumu daha 1 sene olmuştu bizde umutlu öğrencileri olarak Lisemize yerleştik. O ara değiştirilen ve yeni müdürümüz olan Mestan Doğantürk ün yardımıyla seçilmişler sınıfı gibi birşey yaptık. Çok ahım şahım bir sınıf değildi  belki ama Ortalaması 4.30 un üzerindeki arkadaşlar vardı yanlış hatırlamıyorsam.

o zamanlarda internet sitesi olaylarına daha yeni girdiğimden ufak tefek siteler yapmaya başlamıştım. Lise 2 ye geldiğimizde Lisemizin ilk resmi olmayan sitesini açtım tabi mynet te acemice bir siteydi.

Bu Arada 19 mayıs çalışmalarında herkes oyunlarıyla kendini gösterirken  Bizde Arka kısımda asıl işi yapıyorduk. Ses sistemini. Oradan Oraya uzanan kablolar ile bilgisayarlar ile uğraşıp duruyorduk. Tabi bunun bi ayrıcalığı özelliği yoktu ama güzeldi =).

Lise 3. e geldiğimde artık web sitesi bilgim iyi olduğundan VarsakLisesi.com adresini açtık. Resmi Varsak Lisesi web sitesi olarak yöneticisi de bendim.
O zamanlar lisemizden haberler filan yayınlıyor. güzel işler yapıyorduk. Okulumuz bitince bu işi üstlenemeyeceğimi ve başka bir kişinin yapmasını rica ettim. Çünkü Kazanmam gereken Bir Öss Sınavı vardı iş ciddiydi.

Duydum ki VarsakLisesi.K12.Tr adresinde bir site açılmış mutlu oldum ancak. Güncel olmayışı ve sürekli hata vermesi beni üzmüştü. Şu Aralar Kapalı Olan Lisemizin Sitesi Umarım Düzelir. Çünkü birçok okulun Sitesi Özenli bir şekilde öğrencilere sunulurken bizim niye öyle bir sitemiz olmasın ki? Dimi.

363 views

Varsakl

Varsakli.com yazarken bazen varsakl yazıp entere bastığınız olmuştur. Bazen Benim Oluyor. işte O zamanlarda Googlede başka sitelerin çıkmasındansa neden Varsakli.com çıkmayasın ki.

Evet Arkadaşlar Google aramlarına inanın ve Düzgün Aramalar sonucunda sizin çok daha iyi verim alabileceğinizi unutmayın.  Bir Ödev konusu araştırırken bile düzgün aramaya özen gösterin Örneğin Mehmet Akif Ersoyun hayatını araştırırken Arama kısmına “Mehmet Akif Ersoy kimdir” diye aratırsanız daha yararlı olacağına inanıyorum.

37 views